Kadaka käevõru karuluuga

16.00

Kadaka käevõru karuluuga
Saaremaa kadakamaagia

Tõenäoliselt tead juba, et kadaka puidust valmistatud ehted kannavad endas suurt väge.
Kadaka energia on maagiline, puhastav, kaitsev ja vaimselt tervendav. Hoiab halvad vaimud eemal ja kaitseb kurja silma eest. Kadakas hoiab ära haigused ja õnnetused, meelitades ligi head ja positiivset energiat.

Materjal: naturaalne kadakas, käevõrul on veniv kumm (võivad kanda nii mehed, lapsed kui naised)
Käevõru lõhnab väga hästi, kadakast eralduv eeterlik õli kaitseb kandjat viiruste eest!

Meie esivanemad valmistasid just kadakast toitude jaoks igasuguseid pütte-nõusid ning toidupaladele aluseid, lusikaid.

Pruunkaru (Ursus arctos)

Tema sõnum: Oota iseennast. Minu kingitus sulle on, tunne end tervikuna. Ära jookse enda eest ära, ära unusta end ära. Pea meeles, kui oled tasakaalus, saab tulemus olema palju parem.

KARU
Peaaegu kõigil maailma rahvastel on karuga eriline suhe. Mõnes riigis nimetatakse teda inimeste esivanemaks, teistes – inimeseks, kellest jumalate tahtest sai metsaline. Ühel või teisel viisil on karu ebatavaline olend, kellele on antud tundmatu maagia, jumalate abiline ja sõber.
Iidne legend Kwakiutli indiaanlaste kohta räägib värvikalt, kuidas mees karu pealt laskus. See räägib karu armastusest esimese inimese vastu Maa peal. Selle paari järeltulijad asustasid seejärel kogu Maa. Üks iidsetest slaavi legendidest räägib, et inimeste eelkäija oli libahunt.
Muistsete keltide sõdalased nimetasid karu ka oma kaugeks esivanemaks. Usuti, et see oli tema, kes andis oma “lastele” julguse, jõu ja halastamatuse. Iidsetel aegadel pälvis karu ka jumaliku jõu. Slaavlased uskusid, et jumal Veles on selle metsalise kuju ja karuputk on sissepääs allmaailma.
TÕELINE RAVITSEJA
Pikka aega usuti, et tundmatud maagilised jõud, mille inimesed karult pälvisid, kanti üle ka amulettidesse, mis olid valmistatud tema nahast, luudest, hammastest ja küünistest.
Karu küünist peeti kõige võimsamaks amuletiks. Ta suutis teispoolsuse kurjad vaimud majast eemale juhtida, aga ka müra tekitavale beebile rahu anda. Inimene, kes seda amuletti rinnal kannab, ei karda kurja silma ja kahju. Kogenud šamaanist saab karu küünisest võimas relv, mis on võimeline rändlevat elementi ohjeldama.
Legendi järgi olid karu hambad ka imeliste omadustega. Iidsetel aegadel riputati need beebi hälli kohale, nii et “omaniku” vaim kaitses last, kuni ta suutis enda eest seista. Lisaks pandi lauda seintesse karuputid ja kinnitati aialaudade vahele. Usuti, et nad ei luba vargaid peremehe hüvanguks ja kaitsevad vara mingil juhul.
Slaavlased uskusid, et kui vastsündinud laps lohistatakse tapetud karu lõualuude vahele, päästab see beebi kõigist haigustest.
Ehted valmivad käsitööna Saaremaal ja luud on pärit Hiiumaalt, koostöös Galder OÜ.

OLE HOITUD JA KAITSTUD!

5 laos

Kategooriad: ,

Lisainfo

Materjal

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Kadaka käevõru karuluuga”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga