Õppekava nr. 7 - Taimemaagia - Loodustoodete praktiline valmistamise koolituslaager Saaremaal. 

Õppekava nr. 7

Täienduskoolitusasutuse nimetus: Saare Kunksmooride Kool

7. TAIMEMAAGIA – LOODUSTOODETE PRAKTILINE VALMISTAMINE KOOLITUSLAAGER SAAREMAAL (Õppemaht on 24 ah, järjest päevad, 8ah x 3 päeva) 10-12.09.2021

Õppekava nimetus
1.
Taimemaagia/Loodustoodete valmistamine koolituslaager Saaremaal

2.1 Õppekavarühm: Käsitöö

2.2 Õppekava koostamise alus:
Seotus kutsestandardiga – Käsitöö õppekavarühm Põlisrahvaste käsitöö 0214

3.1 Eesmärk:
Koolitus annab teadmised, milliseid vahendeid ja toorainet kasutada,  et valmistada loodustooteid ja looduslikku kosmeetikat (saunakomplekte,  vannisoola,  kehakoorijat, turbamaski, taimevihta,  käevõru,  taime viirukit) ja kuidas neid kasutada.  Kodumaiste taimede kasutamine toitlustamisel ja toodetes. Taimed joogina ja söögina. Toidud metsast ja mere äärest. Umbrohud maitsetaimedena

3.2 Õpiväljundid:
Koolitusel osaleja suudab juhendamisel valmistada kõik looduskosmeetika, taimedest toidu ja  loodustooted. Koolitusel osaleja tunneb looduskosmeetika ja taimse toidu valmistamiseks sobivaid koostisosasid ja varieerib retsepte. Koolitusel osaleja teab allikaid, kust vajalikke retsepte, tooraineid ning täpsemat teavet leida.

4. Sihtgrupp ja õppe alustamise tingimused:

Koolitusele ootame osalejaid, kes on huvitatud ja soovivad saada teadmisi taimedest, taimetoidust ja loodustoodete  valmistamisest looduslike toorainetega. Teretulnud on kõik alustavad ettevõtjad, Fied, kes soovivad oma tegevust laiendada ja täiendada loodustoodetega. Õppe alustamise tingimused: Osaleja peab end registreerima.

5. Õppekeel: Eesti keel

6. Õppemaht, ülesehitus, õppekeskkond ja õppevahendid:
Õppemaht on 24 ah, järjest päevad , 8ah x 3 päeva) Õppepäeval valmivad erinevad loodustooted ja looduskosmeetika.

Osalejatele on tagatud vahendid ja materjalid.

Õppijate arv ühes grupis on max 8 inimest. Õppematerjalid saadetakse õppijale elektroonilisel teel või kursusel paberkandjal

7. Õppevorm, Praktiline õpe ja grupi suurus:
Miinimum 4 õppijat. Grupi komplekteerimisel täpsustab koolitusjuht koolitatava osalemissoovi ning edastab koolituse ajakava ning toimumiskoha.

8. Õppeprotsessi kirjeldus, sh õppe sisu, õppemeetodid ja materjalid.
Auditoorne töö 2 ah-loeng . Praktiline töö koolitaja juhendamisel 22ah Töövahendite, materjalide ja tooraine tutvustus. Lihtsate retseptide koostamine. Valmistatakse loodustooted ja looduskosmeetika.

9. Väljastatavad dokumendid:
Õpiväljundid omandanud ning hindamise läbinud õppijale väljastatakse tunnistus. Hindamisel mitteosalenud või hindamist mitteläbinud õppijale väljastatakse tõend koolitusel osalemise ja läbitud teemade kohta. Õpiväljundite saavutust hinnatakse, kui õpilane on läbinud tunniplaanis ettenähtud õppepäevad ja valmistab koolitaja juhendamisel tooted iseseisvalt.

10. Koolitaja kvalifikatsioon

Heler Põld on herbaatik/ loodustoodete looja/ valmistaja/koolitaja/loodusgiid. Ta on läbinud loodusgiidi 5 taseme koolituse, samuti loodustoodete erinevad koolitused: koolitus erinevate taime teemadega; taimede süvatundmise ja kasutamise kunst – herbaatika, 360h; loodustoodete tootearenduse ja turunduse intensiivkursus, 112h; loodustoodete valmistamine, 30h – Herbaatika ja Holistilise Fütoteraapia Koolis. Valmistanud looduslikku kosmeetikat 8,5a; samuti läbi viinud üle 150 loodustoodete koolituse.

Aastal 2015 pälvis Saaremaa Suveniiri konkursil 2 rahalist auhinda oma toodetega. Loodusooted valmivad brändi nime Saare Kunksmoor all Kuressaares koduses nõiaköögis ja nendes kasutatakse kohalikku toorainet nii palju kui võimalik. Samuti on kasutuses palju imelisi taimi, ürte, maitseaineid ja muid loodusande Saaremaa metsikust ja maagilisest loodusest!

Kristel Vokk on toitumisnõustaja/holistiline teadliku tervise ja elu loomise teejuht / joogaõpetaja / holistiline kogemusnõustaja. Ta on läbinud tervise- ja toitumisnõustaja õppe ning tegelenud nii ettevõtjana nii mahetoodete tootmisega kui tervisetoodetega, toiduretseptide loomise ning raamatute koostamisega. Ta on leidnud, et oluline osa inimese heaolust sõltub toitumisest, toidu kvaliteedist ning organismi toimimisest ja toidu puhtusest. Ta on läbi aastate korraldanud erinevaid laagreid ja retriite nii Eestis kui välismaal. Juhendanud üle 4 aasta joogatunde ning korraldanud individuaalselt elumuutvaid juhendatud rännakuid ja teraapiaid.

11. Nõuded õppejõududele
Koolitust viivad läbi spetsialistid, kes sihipäraselt loodud õpisituatsioonis toetavad täiskasvanud inimeste õppimist ja enesearendust. Koolitajad omavad teadmisi, oskusi ja kogemusi vastavalt oma koolituse alale: ettevõtlus, ravimtaimede kasutamine, herbaatika, loodusravi ja loodusgiidimine.

Maksumus: 333€/ in. (sisaldab kõiki materjale).

Individuaal/privaat koolitus: 666€/in (sisaldab kõiki materjale).