Õppekava nr 1 - Looduskosmeetika õpituba (seebi ja kehakoorija valmistamine)

Täienduskoolitusasutuse nimetus: Saare Kunksmooride Kool

1. Õppekava nimetus Looduskosmeetika õpituba (seebi ja kehakoorija valmistamine)

2.1 Õppekavarühm: Käsitöö

 2.2 Õppekava koostamise alus: Seotus kutsestandardiga – Käsitöö õppekavarühm Põlisrahvaste käsitöö 0214

3.1 Eesmärk: Koolitus annab teadmised, milliseid vahendeid ja toorainet kasutada, et valmistada looduslikku kosmeetikat (seepi ja kehakoorijat) ning ülevaate, milliseid ohutus ja kaitsevahendeid tuleb kasutada seebi ja kehakoorija valmistamisel. Samuti kuidas neid tooteid kasutada ja mis on toime.

3.2 Õpiväljundid: Koolitusel osaleja suudab juhendamisel valmistada seepi. Koolitusel osaleja tunneb seebitegemiseks sobivaid koostisosasid ja varieerib retsepti. Koolitusel osaleja teab allikaid, kust vajalikke tooraineid ning täpsemat teavet leida. Koolitusel osaleja suudab juhendamisel valmistada kehakoorija. Koolitusel oskab jälgida ohutust seebi keetmisel.

4. Sihtgrupp ja õppe alustamise tingimused
Koolitusele ootame osalejaid, kes on huvitatud ja soovivad saada teadmisi seebi ja kehakoorija valmistamisest looduslike toorainetega. Teretulnud on kõik ettevõtjad, Fied, kes soovivad oma tegevust laiendada ja täiendada.

Õppe alustamise tingimused: Osaleja peab end registreerima

5. Õppekeel Eesti keel

6.Õppemaht, ülesehitus, õppekeskkond ja õppevahendid 4ak h praktilist tööd.
Õppepäeval valmib käsitööseep ja kehakoorija. Seebitegemise juures kasutatakse seebikivi e. naatriumhüdroksiidi ja taimseid rasvu/õlisid ning lisada võib näiteks meresoola, savi, muda, turvast, ravimtaimi, ürte, mooniseemneid, lilleõisi jms. Iseseisva töö maht puudub. Õpe toimub hea valgustuse ja varustusega( kraanikauss ja mikrolaineahi) klassis või toas. Osalejatele on tagatud vahendid ja materjalid.

NB! Mõeldes loodusele: Palun võtke kaasa ümara põhjaga kauss, kus sees saaks segada kokku kehakoorija ning segamiseks supilusikas (kaussi saab pärast edasi ka toiduvalmistamisel kasutada) ning purk või topsik, mis mahutaks umbes 250ml. Õppijate arv ühes grupis on max 25 inimest. Õppematerjalid saadetakse õppijale elektroonilisel teel või kursusel paberkandjal.

7. Õppevorm
Praktiline õpe ja grupi suurus: miinimum 8 õppijat. Grupi komplekteerimisel täpsustab koolitusjuht koolitatava osalemissoovi ning edastab koolituse ajakava ning toimumiskoha.

8. Õppeprotsessi kirjeldus, sh õppe sisu, õppemeetodid ja materjalid
Auditoorne töö 2 ah-loeng Praktiline töö koolitaja juhendamisel 2ah Töövahendite, materjalide ja tooraine tutvustus Lihtsa seebi retsepti koostamine Valmistatakse käsitöö seep ja kehakoorija Õppepäeval valmib käsitööseep ja kehakoorija. Seebitegemise juures kasutatakse seebikivi e. naatriumhüdroksiidi ja taimseid rasvu/õlisid ning lisada võib näiteks meresoola, savi, muda, turvast, ravimtaimi, ürte, mooniseemneid, lilleõisi jms.

9. Väljastatavad dokumendid
Õpiväljundid omandanud ning hindamise läbinud õppijale väljastatakse tunnistus. Hindamisel mitteosalenud või hindamist mitteläbinud õppijale väljastatakse tõend koolitusel osalemise ja läbitud teemade kohta.

Õpiväljundite saavutust hinnatakse, kui õpilane on läbinud tunniplaanis ettenähtud õppepäevad ja valmistab koolitaja juhendamisel tooted iseseisvalt.

10. Koolitaja kvalifikatsioon

Heler Põld on herbaatik/Saare Kunksmooride Kooli asutaja ja juht/ loodustoodete looja/ valmistaja/koolitaja/loodusgiid. Ta on läbinud loodusgiidi 5 taseme koolituse, samuti loodustoodete erinevad koolitused: koolitus erinevate taime teemadega; taimede süvatundmise ja kasutamise kunst – herbaatika 360 ah; loodustoodete tootearenduse ja turunduse intensiivkursus 112  ah,  loodustoodete valmistamine 30 ah – Herbaticumis. Valmistanud looduslikku kosmeetikat; samuti läbi viinud  loodustoodete koolitusi ja tegelenud väikeettevõtlusega 10a jooksul, Maagilised Loodushinged MTÜ.

11. Nõuded õppejõududele Koolitust viivad läbi spetsialistid, kes sihipäraselt loodud õpisituatsioonis toetavad täiskasvanud inimeste õppimist ja enesearendust. Koolitajad omavad teadmisi, oskusi ja kogemusi vastavalt oma koolituse alale: ettevõtlus, ravimtaimede kasutamine, herbaatika, loodusravi.

Maksumus: 44€/ in. (sisaldab kõiki materjale). 

Individuaal/privaat koolitus: 70€/in. (sisaldab kõiki materjale).

 

MAAGILINE KADAKASEEP JA KADAKA KEHAKOORIJA tunnustatud Saarema Suveniir 2015!
KADAKATÕRVA SEEP ehk ANTIBAKTERIAALNE SEEP! Tõrva seebil on kuivatamise, desinfitseerimise ja haavade paranemise efekt. Seebis sisalduv tõrv avaldab laastavat mõju mitmetele viiruste, bakterite ja seente tüüpidele. Tõrv on antiseptik ja aitab järgmiste hädade puhul: akne, comedoonid ja muud lööbed; nahal avalduvad allergilised reaktsioonid; ektoparasiidid; nakkushaigused, kroonilise nahahaigused