Õppekava nr 8 - Herbaatika ja Loodustoodete  valmistamise praktiline kursus

Õppekava nr. 8

Täienduskoolitusasutuse nimetus: Saare Kunksmooride Kool
8. HERBAATIKA JA LOODUSTOODETE  VALMISTAMI
SE PRAKTILINE KURSUS  (Õppemaht on 64 ah, 2päeva nädalavahetusel 6 kuu jooksul, 8ah x 8 päeva)

  1. Õppekava nimetus
    Herbaatika ja loodustoodete valmistamise praktiline kursus.

2.1 Õppekavarühm: Käsitöö

2.2 Õppekava koostamise alus:
Seotus kutsestandardiga – Käsitöö õppekavarühm Põlisrahvaste käsitöö 0214

3.1 Eesmärk:
Kursuse eesmärk on õpetada tundma taimi ning nende kasutamist, valmistada õppurid ette looma oma ettevõte loodustoodete või teenuste valdkonnas.

Koolitus annab teadmised, milliseid vahendeid ja toorainet kasutada, et valmistada loodustooteid ja looduslikku kosmeetikat (seepi, kehakoorijat, tahket šampooni, huulepalsamit, vannisoola, eeterlike õlide segu juustele, näokreemi, viirukit) ning ülevaate, milliseid ohutus ja kaitsevahendeid tuleb kasutada seebi ja teiste toodete valmistamisel. Samuti kuidas neid tooteid kasutada ja mis on toime.

3.2 Õpiväljundid:
Koolitusel osaleja suudab juhendamisel valmistada kõik looduskosmeetika tooted. Koolitusel osaleja tunneb looduskosmeetika valmistamiseks sobivaid koostisosasid ja varieerib retsepte. Koolitusel osaleja teab allikaid, kust vajalikke tooraineid ning täpsemat teavet leida ja oskab jälgida ohutust seebi keetmisel.

4. Sihtgrupp ja õppe alustamise tingimused:

Koolitusele ootame osalejaid, kes on huvitatud ja soovivad saada teadmisi erinevate loodustoodete valmistamisest looduslike toorainetega. Teretulnud on kõik alustavad ettevõtjad, Fied, kes soovivad oma tegevust laiendada ja täiendada. Õppe alustamise tingimused: Osaleja peab end registreerima

5. Õppekeel: Eesti keel

6.Õppemaht, ülesehitus, õppekeskkond ja õppevahendid: 
Õppemaht on 64 ah, 6 kuu jooksul, 8ah x 8 päeva), sellest 4 päeva on teooriat ehk loenguid ja 4 päeva on praktilised loodustoodete valmistamise õppepäevad.  Õppepäeval valmib käsitööseep, kehakoorija, tahke šampoon, huulepalsam,  vannisool, näokreem, ruumisprei, maitsesool, viiruk… Seebitegemise juures kasutatakse seebikivi e. naatriumhüdroksiidi ja taimseid rasvu/õlisid ning lisada võib näiteks meresoola, savi, muda, turvast, ravimtaimi, ürte, mooniseemneid, lilleõisi jms. Iseseisva töö maht puudub. Õpe toimub hea valgustuse ja varustusega( kraanikauss ja mikrolaineahi) klassis või toas. Osalejatele on tagatud vahendid ja materjalid. NB! Mõeldes loodusele: Palun võtke kaasa ümara põhjaga kauss, kus sees saaks segada kokku kehakoorija ning segamiseks supilusikas (kaussi saab pärast edasi ka toiduvalmistamisel kasutada) ning purk või topsik, mis mahutaks umbes 250ml. Õppijate arv ühes grupis on max 20 inimest. Õppematerjalid saadetakse õppijale elektroonilisel teel või kursusel paberkandjal.

7. Õppevorm, Praktiline õpe ja grupi suurus:
Miinimum 10 õppijat. Grupi komplekteerimisel täpsustab koolitusjuht koolitatava osalemissoovi ning edastab koolituse ajakava ning toimumiskoha.

8. Õppeprotsessi kirjeldus, sh õppe sisu, õppemeetodid ja materjalid.Auditoorne töö 32 ah-loeng Praktiline töö koolitaja juhendamisel 32ah Töövahendite, materjalide ja tooraine tutvustus Lihtsate retseptide koostamine. Valmistatakse käsitööseep ja teised tooted Õppepäeval valmib käsitööseep ja teised loodustooted. Seebitegemise juures kasutatakse seebikivi e. naatriumhüdroksiidi ja taimseid rasvu/õlisid ning lisada võib näiteks meresoola, savi, muda, turvast, ravimtaimi, ürte, mooniseemneid, lilleõisi jms.

9. Väljastatavad dokumendid:
Õpiväljundid omandanud ning hindamise läbinud õppijale väljastatakse tunnistus. Hindamisel mitteosalenud või hindamist mitteläbinud õppijale väljastatakse tõend koolitusel osalemise ja läbitud teemade kohta. Õpiväljundite saavutust hinnatakse, kui õpilane on läbinud tunniplaanis ettenähtud õppepäevad ja valmistab koolitaja juhendamisel tooted iseseisvalt.

10. Koolitajate kvalifikatsioon

Heler Põld on herbaatik/Saare Kunksmooride Kooli asutaja ja juht/ loodustoodete looja/ valmistaja/koolitaja/loodusgiid. Ta on läbinud loodusgiidi 5 taseme koolituse, samuti loodustoodete erinevad koolitused: koolitus erinevate taime teemadega; taimede süvatundmise ja kasutamise kunst – herbaatika 360 ah; loodustoodete tootearenduse ja turunduse intensiivkursus 112  ah,  loodustoodete valmistamine 30 ah – Herbaticumis. Valmistanud looduslikku kosmeetikat; samuti läbi viinud  loodustoodete koolitusi ja tegelenud väikeettevõtlusega 10a jooksul, Maagilised Loodushinged MTÜ.

Aastal 2015 pälvis Saaremaa Suveniiri konkursil 2 rahalist auhinda oma toodetega. Loodusooted valmivad brändide HELERBA ja SAARE KUNKSMOOR all Kuressaares koduses nõiaköögis ja nendes kasutatakse kohalikku toorainet nii palju kui võimalik. Samuti on kasutuses palju imelisi taimi, ürte, maitseaineid ja muid loodusande Saaremaa metsikust ja maagilisest loodusest!

Irje Karjus Eriala Herbaticumis: Taimetarkus. Tartu Ülikooli humanitaarteaduste (filoloogia ja folkloor) magister; näitejuhtimine Viljandi Kultuurikoolis; maaelu arengu spetsialisatsioon Iirimaa Rahvuslikus Ülikoolis. Tartu Waldorf-kooli Õpetajate Seminar; Tampere Homöopaatia Akadeemia. 20 aastat ettevõtlus- ja koolituskogemust: Metsamoori Perepark, Tervise Kodu OÜ, Loodusloome OÜ.

Kirjutanud ja on autor 13 taimemaailma ja inimloomuse energeetilist sidet selgitavat raamatut.

11. Nõuded õppejõududele

Koolitust viivad läbi spetsialistid, kes sihipäraselt loodud õpisituatsioonis toetavad täiskasvanud inimeste õppimist ja enesearendust. Koolitajad omavad teadmisi, oskusi ja kogemusi vastavalt oma koolituse alale: ettevõtlus, ravimtaimede kasutamine, herbaatika, loodusravi.

Maksumus: 716€/ in. (sisaldab kõiki materjale).