Õppekava nr 6 - Loodustoodete valmistamine Kunksmooriga

Õppekava nr.  6

Täienduskoolitusasutuse nimetus: Saare Kunksmooride Kool
6. LOODUSTOODETE VALMISTAMINE KUNKSMOORIGA  (Õppemaht on 12 ah, järjest päevad, 6ah x 2 päeva)

1 .Õppekava nimetus
Loodustoodete valmistamine Kunksmooriga

2.1 Õppekavarühm: Käsitöö

2.2 Õppekava koostamise alus:
Seotus kutsestandardiga – Käsitöö õppekavarühm Põlisrahvaste käsitöö 0214

3.1 Eesmärk:
Koolitus annab teadmised, milliseid vahendeid ja toorainet kasutada, et valmistada loodustooteid ja looduslikku kosmeetikat (seepi, kehakoorijat,  huulepalsamit, vannisoola, käevõru,  viirukit) ning ülevaate, milliseid ohutus ja kaitsevahendeid tuleb kasutada seebi ja teiste toodete valmistamisel. Samuti kuidas neid tooteid kasutada ja mis on toime.

3.2 Õpiväljundid:
Koolitusel osaleja suudab juhendamisel valmistada kõik looduskosmeetika ja loodustooted. Koolitusel osaleja tunneb looduskosmeetika valmistamiseks sobivaid koostisosasid ja varieerib retsepte. Koolitusel osaleja teab allikaid, kust vajalikke tooraineid ning täpsemat teavet leida ja oskab jälgida ohutust seebi keetmisel.

4. Sihtgrupp ja õppe alustamise tingimused:
Koolitusele ootame osalejaid, kes on huvitatud ja soovivad saada teadmisi seebi, kehakoorija ja teiste toodete valmistamisest looduslike toorainetega. Teretulnud on kõik ettevõtjad, Fied, kes soovivad oma tegevust laiendada ja täiendada. Õppe alustamise tingimused: Osaleja peab end registreerima

5. Õppekeel: Eesti keel

6.Õppemaht, ülesehitus, õppekeskkond ja õppevahendid:
Õppemaht on 12 ah, järjest päevad , 6ah x 2 päeva) Õppepäeval valmib käsitööseep, kehakoorija, vannisool, huulepalsam, tahke deodorant, käevõru  ja  viiruk.

Seebitegemise juures kasutatakse seebikivi e. naatriumhüdroksiidi ja taimseid rasvu/õlisid ning lisada võib näiteks meresoola, savi, muda, turvast, ravimtaimi, ürte, mooniseemneid, lilleõisi jms. Iseseisva töö maht puudub. Õpe toimub hea valgustuse ja varustusega( kraanikauss ja mikrolaineahi) klassis või toas. Osalejatele on tagatud vahendid ja materjalid. NB! Mõeldes loodusele: Palun võtke kaasa ümara põhjaga kauss, kus sees saaks segada kokku kehakoorija ning segamiseks supilusikas (kaussi saab pärast edasi ka toiduvalmistamisel kasutada) ning purk või topsik, mis mahutaks umbes 250ml. Õppijate arv ühes grupis on max 15 inimest. Õppematerjalid saadetakse õppijale elektroonilisel teel või kursusel paberkandjal

7. Õppevorm, Praktiline õpe ja grupi suurus:
Miinimum 8 õppijat. Grupi komplekteerimisel täpsustab koolitusjuht koolitatava osalemissoovi ning edastab koolituse ajakava ning toimumiskoha.

8. Õppeprotsessi kirjeldus, sh õppe sisu, õppemeetodid ja materjalid.
Auditoorne töö 2 ah-loeng Praktiline töö koolitaja juhendamisel 12ah Töövahendite, materjalide ja tooraine tutvustus Lihtsate retseptide koostamine. Valmistatakse käsitööseep ja teised tooted Õppepäeval valmib käsitööseep ja teised loodustooted. Seebitegemise juures kasutatakse seebikivi e. naatriumhüdroksiidi ja taimseid rasvu/õlisid ning lisada võib näiteks meresoola, savi, muda, turvast, ravimtaimi, ürte, mooniseemneid, lilleõisi jms.

9. Väljastatavad dokumendid:

Õpiväljundid omandanud ning hindamise läbinud õppijale väljastatakse tunnistus. Hindamisel mitteosalenud või hindamist mitteläbinud õppijale väljastatakse tõend koolitusel osalemise ja läbitud teemade kohta. Õpiväljundite saavutust hinnatakse, kui õpilane on läbinud tunniplaanis ettenähtud õppepäevad ja valmistab koolitaja juhendamisel tooted iseseisvalt.

10. Koolitaja kvalifikatsioon

Heler Põld on herbaatik/Saare Kunksmooride Kooli asutaja ja juht/ loodustoodete looja/ valmistaja/koolitaja/loodusgiid. Ta on läbinud loodusgiidi 5 taseme koolituse, samuti loodustoodete erinevad koolitused: koolitus erinevate taime teemadega; taimede süvatundmise ja kasutamise kunst – herbaatika 360 ah; loodustoodete tootearenduse ja turunduse intensiivkursus 112  ah,  loodustoodete valmistamine 30 ah – Herbaticumis. Valmistanud looduslikku kosmeetikat; samuti läbi viinud  loodustoodete koolitusi ja tegelenud väikeettevõtlusega 10a jooksul, Maagilised Loodushinged MTÜ.

Aastal 2015 pälvis Saaremaa Suveniiri konkursil 2 rahalist auhinda oma toodetega. Loodusooted valmivad brändi nime Saare Kunksmoor all Kuressaares koduses nõiaköögis ja nendes kasutatakse kohalikku toorainet nii palju kui võimalik. Samuti on kasutuses palju imelisi taimi, ürte, maitseaineid ja muid loodusande Saaremaa metsikust ja maagilisest loodusest

11. Nõuded õppejõududele
Koolitust viivad läbi spetsialistid, kes sihipäraselt loodud õpisituatsioonis toetavad täiskasvanud inimeste õppimist ja enesearendust. Koolitajad omavad teadmisi, oskusi ja kogemusi vastavalt oma koolituse alale: ettevõtlus, ravimtaimede kasutamine, herbaatika, loodusravi.

Maksumus: 150€/ in. (sisaldab kõiki materjale).

Individuaal/privaat koolitus: 200€/in (sisaldab kõiki materjale).

KADAKA TÕRVASEEP
KADAKA TÕRVASEEP
KADAKANE HUULEPALSAM
NÄOKREEM LAVENDLIGA TUNDLIKULE NAHALE
KADAKA KEHAKOORIJA
KADAKA VANNISOOL magneesium helvestega
KADAKA KÄEVÕRU Kadaka energia on maagiline, puhastav, kaitsev ja tervendav vaimselt.
KADAKA KÄEVÕRU MEISTERDAMINE! Kadakas hoiab halvad vaimud eemal ja kaitseb kurja silma eest. Kadakas hoiab ära haigused ja õnnetused, meelitades ligi head ja positiivset energiat.
LAVENDLI SEEP JA KEHAKOORIJA
ARMASTUSE VANNISOOL
ARMASTUST LIGI MEELITAV SEEP ehk LAVENDLISEEP
KADAKA PUITVIIRUK LAVENDLIGA
TAIMETÕLVIKUD ehk TOSSUTAIMED
TAIMETÕLVIKUD ehk TOSSUTAIMED