Õppekava nr 3 - Looduskosmeetika õpituba (huulepalsami ja vannisoola  valmistamine)

Õppekava nr. 3

Täienduskoolitusasutuse nimetus: Saare Kunksmooride Kool

1. Õppekava nimetus Looduskosmeetika õpituba (huulepalsami ja vannisoola  valmistamine)

2.1 Õppekavarühm: Käsitöö

2.2 Õppekava koostamise alus:
Seotus kutsestandardiga – Käsitöö õppekavarühm Põlisrahvaste käsitöö 0214

3.1 Eesmärk:
koolitus annab teadmised, milliseid vahendeid ja toorainet kasutada, et valmistada looduslikku kosmeetikat (huulepalsamit ja vannisoola) ning ülevaate, milliseid ohutus ja kaitsevahendeid tuleb kasutada huulepalsami ja vannisoola valmistamisel.

3.2 Õpiväljundid:
Koolitusel osaleja suudab juhendamisel valmistada huulepalsami. Koolitusel osaleja tunneb huulepalsami ja vannisoola tegemiseks sobivaid koostisosasid ja varieerib retsepti. Koolitusel osaleja teab allikaid, kust vajalikke tooraineid ning täpsemat teavet leida. Koolitusel osaleja suudab juhendamisel valmistada vannisoola. Koolitusel oskab jälgida ohutust huulepalsami keetmisel.

4. Sihtgrupp ja õppe alustamise tingimused
Koolitusele ootame osalejaid, kes on huvitatud ja soovivad saada teadmisi huulepalsami ja vannisoola valmistamisest looduslike toorainetega. Teretulnud on kõik ettevõtjad, Fied, kes soovivad oma tegevust laiendada ja täiendada. Õppe alustamise tingimused: Osaleja peab end registreerima

5. Õppekeel Eesti keel

6. Õppemaht, ülesehitus, õppekeskkond ja õppevahendid
3 ak h praktilist tööd.
Õppepäeval valmib huulepalsam ja vannisool. Vannisoola juures kasutatakse magneesiumi helbeid, meresoola ning lisada võib näiteks ravimtaimi, ürte, lilleõisi ja eeterlikke õlisid. Iseseisva töö maht puudub. Õpe toimub hea valgustuse ja varustusega( kraanikauss ja pliit) klassis või toas. Osalejatele on tagatud vahendid ja materjalid.

NB! Mõeldes loodusele: Palun võtke kaasa ümara põhjaga kauss, kus sees saaks segada kokku vannisoola ning segamiseks supilusikas (kaussi saab pärast edasi ka toiduvalmistamisel kasutada) ning purk või topsik, mis mahutaks umbes 200ml. Õppijate arv ühes grupis on max 25 inimest. Õppematerjalid saadetakse õppijale elektroonilisel teel või kursusel paberkandjal.

7. Õppevorm, Praktiline õpe ja grupi suurus:
miinimum 8 õppijat. Grupi komplekteerimisel täpsustab koolitusjuht koolitatava osalemissoovi ning edastab koolituse ajakava ning toimumiskoha.

8. Õppeprotsessi kirjeldus, sh õppe sisu, õppemeetodid ja materjalid
Praktiline töö koolitaja juhendamisel 3ah

Töövahendite, materjalide ja tooraine tutvustus Lihtsa huulepalsami retsepti koostamine Valmistatakse huulepalsam ja vannisool Õppepäeval valmib huulepalsam ja vannisool.

9. Õpiväljundid omandanud ning hindamise läbinud õppijale väljastatakse tunnistus.
Hindamisel mitteosalenud või hindamist mitteläbinud õppijale väljastatakse tõend koolitusel osalemise ja läbitud teemade kohta.

Õpiväljundite saavutust hinnatakse, kui õpilane on läbinud tunniplaanis ettenähtud õppepäevad ja valmistab koolitaja juhendamisel tooted iseseisvalt.

10. Koolitaja kvalifikatsioon

Heler Põld on herbaatik/Saare Kunksmooride Kooli asutaja ja juht/ loodustoodete looja/ valmistaja/koolitaja/loodusgiid. Ta on läbinud loodusgiidi 5 taseme koolituse, samuti loodustoodete erinevad koolitused: koolitus erinevate taime teemadega; taimede süvatundmise ja kasutamise kunst – herbaatika 360 ah; loodustoodete tootearenduse ja turunduse intensiivkursus 112  ah,  loodustoodete valmistamine 30 ah – Herbaticumis. Valmistanud looduslikku kosmeetikat; samuti läbi viinud  loodustoodete koolitusi ja tegelenud väikeettevõtlusega 10a jooksul, Maagilised Loodushinged MTÜ.

Aastal 2015 pälvis Saaremaa Suveniiri konkursil 2 rahalist auhinda oma toodetega. Loodustooted valmivad brändi nime HELERBA all Kuressaares koduses nõiaköögis ja nendes kasutatakse kohalikku toorainet nii palju kui võimalik. Samuti on kasutuses palju imelisi taimi, ürte, maitseaineid ja muid loodusande Saaremaa metsikust ja maagilisest loodusest!

11. Nõuded õppejõududele
Koolitust viivad läbi spetsialistid, kes sihipäraselt loodud õpisituatsioonis toetavad täiskasvanud inimeste õppimist ja enesearendust. Koolitajad omavad teadmisi, oskusi ja kogemusi vastavalt oma koolitusalale: ettevõtlus, ravimtaimede kasutamine, herbaatika, loodusravi.

Maksumus: 32€/ in. (sisaldab kõiki materjale).

Individuaal/privaat koolitus: 64€/in. (sisaldab kõiki materjale).

HUULEPALSAM KADAKA ja TARUVAIGUGA!
VANNISOOLA valmistamine, kasutasime magneesiumi helbeid, Himaalaja soola ja lõhnavaid taimi ja eeterlikke õlisid.