Õppekava nr 2 - Looduskosmeetika õpituba (näokreemi ja deodorandi valmistamine)

Täienduskoolitusasutuse nimetus: Saare Kunksmooride Kool

1. Õppekava nimetus Looduskosmeetika õpituba (näokreemi ja deodorandi valmistamine)

2. Õppekavarühm:  Käsitöö

2.2 Õppekava koostamise alus: seotus kutsestandardiga – Käsitöö õppekavarühm Põlisrahvaste käsitöö 0214

3.1 Eesmärk:
Annab teadmised, milliseid vahendeid ja toorainet kasutada, et valmistada looduslikku kosmeetikat (kreemi ja deodoranti). Koolitus annab ülevaate, milliseid vahendeid ja tooraineid kasutada erinevate näotüüpide puhul. Valmib looduslik käsitöö kreem ja deodorant.

3.2 Õpiväljundid:
Koolitusel osaleja suudab juhendamisel valmistada loodusliku kreemi. Koolitusel osaleja tunneb kreemi tegemiseks sobivaid koostisosasid ja varieerib retsepti. Koolitusel osaleja teab allikaid, kust vajalikke tooraineid ning täpsemat teavet leida. Koolitusel osaleja suudab juhendamisel valmistada loodusliku deodorandi. Koolitusel oskab jälgida ohutust kreemi tegemisel

4. Sihtgrupp ja õppe alustamise tingimused
Koolitusele ootame osalejaid, kes on huvitatud meie ravimtaimedest ja soovivad saada teadmisi näokreemi ja deodorandi valmistamisest looduslike toorainetega. Teretulnud on kõik ettevõtjad, Fied, kes soovivad oma tegevust laiendada ja täiendada. Õppe alustamise tingimused: Osaleja peab end registreerima

5. Õppekeel Eesti keel

6. Õppemaht, ülesehitus, õppekeskkond ja õppevahendid 3ak h praktilist tööd. 
Õppepäeval valmib käsitööna näokreem ja deodorant. Kreem saab mõnusalt lõhnav ja tuntavalt nahka paitav, deodorant aga naturaalne. Pealegi on omavalmistatud kreem odavam kui poest ostetud kallis kreem, ega sisalda säilitus- ja värvaineid ega naftakeemiat, mis võivad allergiat tekitada. Iseseisva töö maht puudub. Õpe toimub hea valgustuse ja varustusega(pliit, kraanikauss) klassis või toas. Osalejatele on tagatud vahendid ja materjalid. NB! Mõeldes loodusele: Palun võtke kaasa ümara põhjaga kauss, kus sees saaks segada kokku deodorandi ning segamiseks supilusikas (kaussi saab pärast edasi ka toiduvalmistamisel kasutada) ning näokreemi jaoks purk või topsik, mis mahutaks umbes 30-50ml. Õppijate arv ühes grupis on max 25 inimest. Õppematerjalid saadetakse õppijale elektroonilisel teel või kursusel paberkandjal.

7. Õppevorm
Praktiline õpe ja grupi suurus: miinimum 8 õppijat. Grupi komplekteerimisel täpsustab koolitusjuht koolitatava osalemissoovi ning edastab koolituse ajakava ning toimumiskoha.

8. Õppeprotsessi kirjeldus, sh õppe sisu, õppemeetodid ja materjalid
Auditoorne töö 2h-loeng
Praktiline töö koolitaja juhendamisel 2ah
Töövahendite, materjalide ja tooraine tutvustus. Lihtsa kreemi- ja deodorandi retsepti koostamine, koostisosade kaalumine. Õppepäeval valmib looduslik käsitöökreem ja deodorant. Kreemitegemise juures kasutatakse kohalikku mesilasvaha, erinevaid taimseid rasvu/õlisid (tudraõli) ning lisada võib näiteks taimetõmmist destilleeritud vee asemel, mis lisab kreemile taimeväge ja häid omadusi. Deodorandis kasutatakse kookosrasva ja iga osaleja saab valida meeldiva eeterliku õli selle lõhnastamiseks.

9. Väljastatavad dokumendid
Õpiväljundid omandanud ning hindamise läbinud õppijale väljastatakse tunnistus. Hindamisel mitteosalenud või hindamist mitteläbinud õppijale väljastatakse tõend koolitusel osalemise ja läbitud teemade kohta

10. Koolitaja kvalifikatsioon

Heler Põld on herbaatik/Saare Kunksmooride Kooli asutaja ja juht/ loodustoodete looja/ valmistaja/koolitaja/loodusgiid. Ta on läbinud loodusgiidi 5 taseme koolituse, samuti loodustoodete erinevad koolitused: koolitus erinevate taime teemadega; taimede süvatundmise ja kasutamise kunst – herbaatika 360 ah; loodustoodete tootearenduse ja turunduse intensiivkursus 112  ah,  loodustoodete valmistamine 30 ah – Herbaticumis. Valmistanud looduslikku kosmeetikat; samuti läbi viinud  loodustoodete koolitusi ja tegelenud väikeettevõtlusega 10a jooksul, Maagilised Loodushinged MTÜ.

11. Nõuded õppejõududele
Koolitust viivad läbi spetsialistid, kes sihipäraselt loodud õpisituatsioonis toetavad täiskasvanud inimeste õppimist ja enesearendust. Koolitajad omavad teadmisi, oskusi ja kogemusi vastavalt oma koolitusalale: ettevõtlus, ravimtaimede kasutamine, herbaatika, loodusravi.   

Maksumus: 45€/ in. (sisaldab kõiki materjale).

Individuaal/privaat koolitus: 90€/in. (sisaldab kõiki materjale).

TAHKE DEODORANDI valmistamine
KREEMITEGU: Heidi Hanso ja Nipiraamat külas 2018a.