Õppekava nr 4 - Loodustoodete koolitus (unenäopüüdja ja kadaka/pihlaka käevõru valmistamine)

Õppekava nr. 4

Täienduskoolitusasutuse nimetus: Saare Kunksmooride Kool

1. Õppekava nimetus Loodustoodete koolitus (unenäopüüdja ja kadaka/pihlaka käevõru valmistamine)

2.1 Õppekavarühm: Käsitöö 

2.2 Õppekava koostamise alus:
Seotus kutsestandardiga: Käsitöö õppekavarühm Põlisrahvaste käsitöö 0214

3.1 Eesmärk:
Koolitus annab teadmised, milliseid vahendeid ja materjale kasutada, et valmistada loodustooteid nagu unenäopüüdja ja käevõru ning ülevaate millal midagi korjata ja kuidas ja milliseid tööriistu kasutada.

3.2 Õpiväljundid:
Koolitusel osaleja suudab juhendamisel valmistada unenäopüüdja. Koolitusel osaleja tunneb unenäopüüdja valmistamiseks sobivaid materjale: sulgi, pärleid, pitsi, paelu, kangast ja varieerib nendega. Koolitusel osaleja teab allikaid, kust vajalikke vahendeid, tööriistu ja materjale hankida (käärid, oksatangid). Koolitusel osaleja suudab juhendamisel valmistada puidust käevõru. Looduses oskab leida ja korjata õiged materjalid.

4. Sihtgrupp ja õppe alustamise tingimused:
Koolitusele ootame osalejaid, kes on huvitatud ja soovivad saada teadmisi unenäopüüdja ja käevõru valmistamisest looduslike vahenditega. Teretulnud on kõik ettevõtjad, Fied, kes soovivad oma tegevust laiendada ja täiendada. Õppe alustamise tingimused: Osaleja peab end registreerima

5. Õppekeel Eesti keel

6. Õppemaht, ülesehitus, õppekeskkond ja õppevahendid
4 ah praktilist tööd. Töövahendite ja materjalide tutvustus Töökäik Lihtsa unenäopüüdja/ käevõru valmistamine Õppepäeval valmib käsitööna unenäopüüdja ja käevõru. Töökäigus kasutame: oksi, sulgi, puidust pärle, pitsi, paelu, puuvillast kangast, liimi ja poolvääriskive. Iseseisva töö maht puudub. Õpe toimub hea valgustuse ja varustusega( kraanikauss) klassis või toas. Osalejatele on tagatud vahendid ja materjalid. NB! Kes soovib kaasa võtta oma pihlaka või paju oksa ja suled, siis see on lubatud! Õppijate arv ühes grupis on max 20 inimest. Õppematerjalid saadetakse õppijale elektroonilisel teel või kursusel paberkandjal.

7. Õppevorm
Praktiline õpe ja grupi suurus: miinimum 8 õppijat. Grupi komplekteerumisel täpsustab koolitusjuht koolitatava osalemissoovi ning edastab koolituse ajakava ning toimumiskoha.

8. Õppeprotsessi kirjeldus, sh õppe sisu, õppemeetodid ja materjalid
Praktiline töö koolitaja juhendamisel 4ah Töövahendite, materjalide ja tooraine tutvustus Lihtsa unenäopüüdja ja puidust käevõru meisterdamine. Õppepäeval valmib unenäopüüdja ja puidust käevõru.

9. Õpiväljundid omandanud ning hindamise läbinud õppijale väljastatakse tunnistus.
Hindamisel mitteosalenud või hindamist mitteläbinud õppijale väljastatakse tõend koolitusel osalemise ja läbitud teemade kohta.

Õpiväljundite saavutust hinnatakse, kui õpilane on läbinud tunniplaanis ettenähtud õppepäevad ja valmistab koolitaja juhendamisel tooted iseseisvalt.

10. Koolitaja kvalifikatsioon

Heler Põld on herbaatik/Saare Kunksmooride Kooli asutaja ja juht/ loodustoodete looja/ valmistaja/koolitaja/loodusgiid. Ta on läbinud loodusgiidi 5 taseme koolituse, samuti loodustoodete erinevad koolitused: koolitus erinevate taime teemadega; taimede süvatundmise ja kasutamise kunst – herbaatika 360 ah; loodustoodete tootearenduse ja turunduse intensiivkursus 112  ah,  loodustoodete valmistamine 30 ah – Herbaticumis. Valmistanud looduslikku kosmeetikat; samuti läbi viinud  loodustoodete koolitusi ja tegelenud väikeettevõtlusega 10a jooksul, Maagilised Loodushinged MTÜ.

Aastal 2015 pälvis Saaremaa Suveniiri konkursil 2 rahalist auhinda oma toodetega. Loodustooted valmivad brändi nime HELERBA all Kuressaares koduses nõiaköögis ja nendes kasutatakse kohalikku toorainet nii palju kui võimalik. Samuti on kasutuses palju imelisi taimi, ürte, maitseaineid ja muid loodusande Saaremaa metsikust ja maagilisest loodusest!

11. Nõuded õppejõududele
Koolitust viivad läbi spetsialistid, kes sihipäraselt loodud õpisituatsioonis toetavad täiskasvanud inimeste õppimist ja enesearendust. Koolitajad omavad teadmisi, oskusi ja kogemusi vastavalt oma koolitusalale: ettevõtlus, ravimtaimede kasutamine, herbaatika, loodusravi.

Maksumus: 42€/ in. (sisaldab kõiki materjale).

Individuaal/privaat koolitus: 84€/in. (sisaldab kõiki materjale).

KADAKA KAITSE ja ARMASTUSE KÄEVÕRU. Tõenäoliselt tead juba, et kadaka puidust valmistatud ehted kannavad endas suurt väge. Kadaka energia on maagiline, puhastav, kaitsev ja tervendav vaimselt. Hoiab halvad vaimud eemal ja kaitseb kurja silma eest. Kadakas hoiab ära haigused ja õnnetused, meelitades ligi head ja positiivset energiat. Ruun OTHILA(pere, kodu, vara).
SAAREMAA KADAKAMAAGIA-TEE ISE! ARMASTUSE KÄEVÕRU MEISTERDAMINE! Tõenäoliselt tead juba, et kadaka puidust valmistatud ehted kannavad endas suurt väge. Kadaka energia on maagiline, puhastav, kaitsev ja tervendav vaimselt. Hoiab halvad vaimud eemal ja kaitseb kurja silma eest. Kadakas hoiab ära haigused ja õnnetused, meelitades ligi head ja positiivset energiat.
SAAREMAA PIHLAKAMAAGIA-TEE ISE PUIDUST KÄEVÕRU MEISTERDAMINE. Pihlaka energia on maagiline, õnnetoov ja kaitsev. Hoiab ära haigused ja kaitseb kaetamise, õnnetuste, negatiivse energia ja kurja silma eest!
SAAREMAA PIHLAKAMAAGIA-TEE ISE PUIDUST KÄEVÕRU MEISTERDAMINE. Tõenäoliselt tead juba, et pihlaka puidust valmistatud ehted kannavad endas suurt väge. Pihlaka energia on maagiline, õnnetoov ja kaitsev. Hoiab ära haigused ja kaitseb kaetamise, õnnetuste, negatiivse energia ja kurja silma eest! Pihlakas on nõiapuu. Maja ümber kasvades pakub kaitset väljaspoolt tulevate mõjude eest, isegi piksetabamuse eest, tõrjub nõidust ja lihtsalt naabrite pahasoovlikkust. Samal põhjusel soovitan kanda kaasas pihlaoksakest või tema puidust või marjadest amuletti!

Minu esimene UNENÄOPÜÜDJA, mis valmis 2017a töötoas, juhendajaks oli Siiri Kuusmann.

Play Video