Jalaka käevõru GEBO ruuniga

13.00

Jalaka puidust käevõru GEBO ruuniga

Saaremaa jalakamaagia

HARILIK JALAKAS (Ulmus glabra)

Planeet: Merkuur, Saturn   Element: õhk, vesi   Naisenergia kandja

  • Maagilised omadused: Kaitse, armastus, tervendamine, tarkus, viljakus, vastupidavus, jõud, edu, ennustamine ja selgeltnägemine.
  • Teine tähendus on vajadus anda teed ja lasta loodusel kulgeda oma rada, ohverda selle nimel, mis sul on ja mis saaks olla.
  • Jalakas seisab allilma sissepääsu juuresolles sillaks elavate ja surnute vahel. See, mis sulle tuleb, on taeva poolt õnnistatud. Võib juhtuda, et kõik, mida pead tegema on oodata ja uskuda loodusesse.
  • Kreeka mütoloogias päästis kangelane Orpheus allilmast oma armastatud naise Eurydice, võludes seal kõiki oma harfimuusikaga. Seejärel tegi ta pausi, et esitada talle armastuslaulu ja sinna tekkis väidetavalt esimene jalakasalu.
  • Keldi mütoloogias seostati jalakapuidka Neil oli eriline side haldjarahvaga, päkapikkudega ja loodusvaimudega.  Puud valvasid matmiskünkaid, nende surnuid ja nendega seotud läbipääsu allmaailma.
  • Hoolimata jalaka seostest surma ja allilmaga, otsisid inimesed abi ja ravimeid tema poole pöördudes. Sisemist koort näriti või keedeti likööriks külmetuse ja kurguhaiguste raviks, keedetud koort kasutati ka põletushaavade raviks.

 

GEBO ruun: kingitus, edu, liit, õnn, kohustus, karma, sisemine tasakaal.

 

OLE HOITUD JA KAITSTUD!

3 in stock

Categories: ,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Jalaka käevõru GEBO ruuniga”

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *