Metssalvei tossukimp

8.00

Metssalvei tossukimp/tõlvik  15-20cm

Saaremaa salveimaagia

METSSALVEI  (Salvia nemorosa) 

 

Salvia tähendab ladina keeles ”ravima”, mistõttu seostame ravitsejaid sageli just salveiga. Seda taime on kogu Euroopas laialdaselt kasutatud ja sellel on iidne ajalugu Kreeka ja Rooma kultuuris. See on levinud maitse- ja ravimtaim. Metssalveid tuntakse ka kui aia- või niidusalveina. See on mitmeaastane taim, mis on igas aias teretulnud lisand. Teda peetakse ahendavaks, antiseptiliseks, karminatiivseks ja desinfitseerivaks. Selle tugev peaaegu kamprilaadne lõhn annab talle aromaatse ürdi omadused. Maitse on veidi kibe ja selle energia on soojendav. Taimetark John Gerard kirjutas raamatus ”The Healing Herbs,” et salvei on erakordselt hea ajule. See ergutab meeli ja mälu, tugevdab lihaseid, taastab tervise neile, kellel on halvatus, ning leevendab jäsemete värinat.” Parkhapete sisalduse tõttu on sellel suur väärtus suuhaavandite ravil. Metssalveid võib leida hambapastades ja teda saab kasutada ka kurguvalu korral. See on rohkem kui lihtsalt maitseaine; tegelikult lisate oma toidule palju kasulikke aineid, samal ajal rikastades oma kulinaarseid loominguid. Lisaväärtusena on temast juuksehoolduses abi kõõma või juuste väljalangemise korral. Teda võib leida haavakreemides ja losjoonides.

 

  • Aitab energiat puhastada ning ruumi luua

  • Tugev intuitsiooni tõstja

  • Tugev tervendaja

  • Abistab ühenduse saavutamisel teispoolsusega

 

Suitsutamine on iidne puhastus tava. Suitsutamine tapab baktereid, vabastab negatiivseid ioone ja soodustab heaolu. Traditsiooniliselt on seda kasutatud enese tasakaalustamiseks ning negatiivse eemale peletamiseks mõtetest, kehast ja hingest.

Suitsutamine on lugupidamise näitamine loodusele kõige eest, mis ta meile pakub. Aromaatset viirukit saab nautida ka põletamata, pannes see näiteks riidekappi, autosse või lihtsalt hoida see enda läheduses.

 

 

 

 

8 in stock

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Metssalvei tossukimp”

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *