Saaremaa mesilasvaha 100g

4.00

Saaremaa mesilasvaha 100g

Koduse kosmeetika valmistamiseks 

Mesilasvaha kasutatakse haavade raviks ja anumate paikamiseks. Meditsiinis kasutatakse vaha muu hulgas ka kosmeetikas ja terviseküünaldes. Mesilavaha on noorte töömesilaste vahanäärmete eritis. Vaha on materjal, millest mesilased ehitavad meekärgi. Toatemperatuuril on vaha tahke ja kõva, meeldiva iseloomuliku lõhnaga. Sõltuvalt lisandite (mesi, taruvaik, suir) sisaldusest on vaha värvus valkjas kuni tumepruun. Vees vaha ei lahustu, vaha sulamistemperatuur on 60…65 kraadi

Mesilasvaha sobib hästi kosmeetikatoodetesse, sest sisaldab ”vaha estreid”, mida leidub nii mesilasvahas kui ka inimese nahas. Need koostisosad aitavad siduda ja emulgeerida salvi, huulepalsamit ja losjooni/kreemi. Mesilasvaha sisaldab ka looduslikke niisutavaid aineid, mis aitavad suurendada naha loomulikku niiskustaset.
Tõenäosus, et mesilasvaha võiks nahka ärritada, on O. Kui mesilasvaha kasutada kosmeetikatoodetes õiges koguses, siis ei põhjusta see mingeid probleeme nahale ega ummista poore.

Mesilasvahal on palju positiivseid tunnuseid, näiteks:
• parandab ja pehmendab nahka
• antiseptik
• sisaldab A vitamiini, mida on vaja rakkude normaalseks arenguks
Miks kasutatakse mesilasvaha kosmeetikas?
• selle abil on lihtne ühildada kreemis vesi ja õli
• see on suurepärane pehmendaja ja niisutaja
• annab hea konsistentsi emulsioonile, õlile, geelile
• tugevdab puhastusaine mõju
• ei kutsu esile allergilisi reaktsioone
• sobib kokku paljude kosmeetikas kasutatavate ainetega

 

Head meisterdamist!

 

Mesilasvaha on noorte töömesilaste vahanäärmete eritis. Vaha on materjal, millest mesilased ehitavad meekärgi.

Vahanäärmed paiknevad töömesilaste tagakeha kolmandal, neljandal, viiendal ja kuuendal kõhulookel. Igal lookel on kaks läbipaistvat vahapeeglikest. Vahapeeglite all paiknevad vaha eritavad rakud, mis mesilase kasvades muutuvad põietaolisteks ning täituvad vedela vahaga. Vaha tungib läbi kitiini peeglikese pinnale ja hangub väikeseks plaadikeseks.

Mesilased hakkavad vaha eritama 3–5 päeva vanuselt ning lõpetavad korjemesilastena 18–20 päeva vanuselt. Mesilasemadel ja leskedel vahanäärmeid ei ole.

Toatemperatuuril on vaha tahke ja kõva, meeldiva iseloomuliku lõhnaga. Sõltuvalt lisandite (mesi, taruvaik, suir) sisaldusest on vaha värvus valkjas kuni tumepruun. Vees vaha ei lahustu. Vaha sulamistemperatuur on 60…65°C. Mesilasvaha tihedus on umbes 960 kg/m3.

5 in stock

Category:

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Saaremaa mesilasvaha 100g”

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *