Koirohu tossukimp

8.0014.00

Kunksmoori koirohu tossukimp/tõlvik/suitsuküünal 20cm- 40cm

Saaremaa koirohumaagia

KOIROHI (Artemisia absinthium)

Planeet: Marss  Element: Tuli    Meesenergia kandja

  • Maagilised omadused: kaitse, armastus, hingede kutsumine, vaimsed võimed, jumalikkus, pagendamine
  • Ravib stressi ja depressiooni, rahutut und ja insomniat, epilepsia hooge, närvihädasid, vaimseid häireid, menstruaalvalusid, palavikku, mürgi jääke
  • Aitab vihast vabaneda rahulikul, looval moel, lõpetada sõdu, vägivalda, kaitseb kurja silma eest,
  • Aseta autosse, kaitseb õnnetuste ja ohtlike teede eest
  • Maagilise, puhastava ja vabastava energiaga
  • Aitab vabaneda parasiitidest ja klammerdujatest
  • Aitab viia sügavasse meditatsiooni seisundisse, tugevdada ennustusvõimet
  • Piserdades vaenlase teele, toob see talle tüli ja õnnetust

 

Koirohi on lähedane sugulane hariliku pujuga  ja tal on väga sarnased omadused, kuna ta kuulub samasse perekonda. Tuntud ka kui nõiataim, keda kasutatakse nii meditsiiniliseks kui ka esoteeriliseks otstarbeks. Kreekas peeti teda surematuse taimeks. Apuleius kasutas teda kurja silma vastu ja kuradite eemale ajamiseks.

Legend ütleb…

Koirohu kohta on üks väga populaarne legend, mis räägib, et kui me julgeksime teda kalmistul põletada, oleks tulemuseks kõndivate surnute paraad.

Kuna legend ütleb, et kui see juhtub, siis surnud kõnniksid oma haudadest välja ja hakkaksid rääkima, aga mida nad meile ütleksid?

Nüüd võite valmistada oma kausitäie koirohu lehti, kui teil on vaja vastust saada ja te olete valmis seda kuulama….

Koirohu maagilised ja esoteerilised kasutusalad:

Koirohi on maagiline taim, mida kasutatakse wicca religioonis igasuguse negatiivse energia puhastamiseks.

Teda kasutatakse peamiselt puhastamiseks ja ennustamiseks.

Teda kasutatakse suitsutusainena põletatuna negatiivsuse ja kurjade vaimude väljaajamiseks, samuti aitab ta kaasa igasugusele ennustamisele.

Kui temast tehakse infusioon, võib see aidata kaasa prohvetlikele unenägudele ja astraalprojektsioonile.

Koirohi on äärmiselt tugev ja jõuline ravimtaim, kellel on tugev side vaimumaailmaga. Teda võib kasutada rituaalides, mida viiakse läbi koos surevate inimestega või lahkujate jaoks, et hõlbustada nende üleminekut ja võimaldada neil minna.

Tema mõrkjas maitse muudab ta väga iseloomulikuks ravimtaimeks, kuna selle ühendid võivad liigsel tarbimisel olla surmavad.

Väikestes annustes tarbituna võib see aga saada teie probleemi lahenduseks.

Kurja, mida see taim puhastab, on elust põhjustatud kurnatus, äärmise väsimuse tekitatud stress, kibedus ja kujuteldav süütunne, mida teatud inimesed kipuvad endale peale suruma.

Ta on ravimtaim, mis ühendab meid juba Maalt lahkunud lähedaste hingega.

Koirohi on ravimtaim vaimude jaoks; see tähendab, et ta aitab neid eemaldada ja/või kutsuda välja.

See omakorda on meditsiinilise toimega, sest suurendab söögiisu ja võib ka parasiite teie kehast kõrvaldada.

Me võime stimuleerida ja suurendada psüühilisi võimeid, põletades koirohtu justkui meeliülendava lõhnana.

Indiaanlased põletasid teda oma tseremooniate ajal, sest tal on puhastav ja manustav jõud.

Tema põletamine meelitab ligi surnute ilminguid.

Tema põletamine enne mis tahes rituaali soodustab olendite kohalolekut selle ajal.

On teada, et kui seda taime juua infusioonina või kui seda suitsetatakse, kutsub ta esile muutunud teadvusseisundi – sel põhjusel on talle omistatud hüüdnimi “nõiataim”.

Infusiooni võib kasutada maagilise puhastusvahendina, et võluda pendleid, kristallkuule ja maagilisi peegleid enne ennustamist.

Kui asetame koirohu voodi alla ja seome armastatud inimese nime tema külge, siis meelitame selle inimese oma ellu.

Öeldakse, et kui teda kasutatakse reisimise ajal, kaitseb see inimesi õnnetuse eest.

Koirohu amulett neutraliseerib kõik kahjulikud mõjud.

Kui see asetada padja alla, sinisesse kotti, soodustab see eelhoiatusunenägusid.

Koirohi on eriti tõhus, kui teda kombineerida hariliku pujuga.

Vanades tekstides kutsutakse teda kui absindi koirohi. Seda on kasutatud kurikuulsa absindi, aga ka mõnede teiste tuntud jookide, nagu bitter, vermut ja teised, vähem tuntud veinid ja kanged alkohoolsed joogid, maitsestamiseks. Keskajal kasutati seda mõdu vürtsimiseks ja sellest ajast pärineb ka tema nimi, kuna seda kasutati keskajal levinud raviks soolestikuusside vastu. (Heler Põld)

Koirohi on üks maailma vanimaid rohuna kasutatud ravimtaimedest. Seda taime on tuntud väga ammustel aegadel, teadaolevalt juba Vana-Egiptuses. Taim ise on pärit Lõuna-Euroopast ja Väike-Aasiast.
Vanad eestlased kasutasid koirohtu nii ravitsemiseks kui ka majapidamise puhastamiseks parasiitidest. Koirohtu on peetud lausa maagiliseks taimeks, mis kaitseb ja puhastab meie ümbrust. Koirohust keedetud veega pesti põrandaid ja esemeid, mis vajasid erilist maagilist puhastust. Kuivatatud taimeokstest tehtud suitsuga puhastati ja tuulutati tube, et sealt lahkuks halb ja seisev energia. Selliste rituaalide parim aeg oligi pühade-eelne suurpuhastus. Õues ei lõigatud kuivanud puhmaid talveks maha, sest need takistasid kurjal majja pääseda.
Jõuluajal pandi taimepulbrit õllemärjukese sisse, et viinakurat liialt võimust ei võtaks ja õllel hea mõrkjas mekk juures oleks. Kodus on pühadeks ikka ise tehtud häid suupäraseid absindinapse. Nendest on abi pühadesöögi seedimisel ja kõhutuule taltsutamisel. Öised absindinapsid toovad hea une ja aitavad kõhuparasiite väljutada, kui tarvitada veidi pikemalt.
Kristlike müütide kohaselt sündis koirohi paradiisiaiast välja roomava mao saba jäljest. Taime kasutati armumaagias ja muus nõiakunstis. Eriti on koirohtu tarvitatud kurja eest kaitsva vahendina.
Koirohukimpe on riputatud tubadesse ja välisukse lähedusse. Ka hiirtele ja rottidele ei meeldi koirohu lõhn. Koirohus sisalduvad eeterlikud õlid on nii lenduvad, et jõuavad ruumi igasse soppi, mistõttu lõhn ja vägi levivad kogu ruumi.
Meditsiiniliselt võib koirohtu kasutada seedimise parandamiseks, maomahla ülehappesuse ning mao- ja soolegaaside vähendamiseks. Aitab halva hingeõhu vastu. Normaliseerib seedetegevust, aitab nii kroonilise kõhulahtisuse kui ka kõhukinnisuse korral. Abiks ainevahetushäirete ja maksaprobleemide vastu.
Koirohi kasvab meie kliimas hästi ega ole eriti külmatundlik, kuigi soojemas ja varjulisemas kohas meeldib sellele rahkem kasvada. On mitmeaastane poolpõõsas. (Maret Makko)

Suitsutamine on iidne puhastustava. On teaduslikult tõestatud, et suitsutamine aitab tappa baktereid, vabastab negatiivseid ioone ning soodustab heaolu. Traditsiooniliselt on seda kasutatud, et end tasakaalustada ning negatiivse eemale peletamiseks mõtetest, kehast ja hingest.

Suitsutamine on lugupidamise näitamine loodusele kõige eest, mis ta meile pakub. Aromaatset viirukit saab nautida ka põletamata, pannes see näiteks riidekappi, autosse või lihtsalt hoida enda läheduses.

 

Tootekood: - Kategooria:

Lisainfo

Suurus

20 cm, 40 cm

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Koirohu tossukimp”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga